צוות מדריכי מועדוניות ההעשרה יזם מפגש מיוחד של כל הילדים המגיעים בימי רביעי לפעילויות ולחוגים.  היה זה לרגל ט"ו בשבט – ראש השנה לאילנות.

 

סדר טו בשבט 2015 וראייטיבשעות הצהריים של ימי רביעי נמצאים במועדוניות ההעשרה של המרכז, ילדי מועדונית "תדהר" (הלומדים בבית ספר " תדהר" לחינוך מיוחד כוללני) וגם ילדי צהרון אקי"ם (מבית ספר "בן יהודה" לילדים עם פיגור קל ובינוני).

 

בימים רגילים יש לכל אחת מהקבוצות מערכת חוגים ופעילויות נפרדת. הילדים נפגשים לעיתים רק בחדר האוכל ובמעברים בין החוגים.

 

לרגל הפעילויות, שהתקיימו במרכז לכבוד ט"ו בשבט, החליט צוות המדריכים לערוך חגיגת סדר מיוחדת לכבוד חג האילנות בו השתתפו כל הילדים, וזאת במקום הפעילויות הנפרדות לכל קבוצה.

 

לקראת החגיגה הכינו ילדי צהרון אקי"ם בחוג אמנות, זרי פרחים לקישוט השולחנות, ובחוג הבישול הם הכינו שיפודי פירות יבשים לכל המשתתפים בסדר.

 

ילדי מועדונית "תדהר" הכינו באותו זמן את חוברות הסדר, שכללו עמוד שער צבעוני, שירים, ברכות, ומדרשים, ערכו את השולחנות החגיגיים, ובחוג המוזיקה עשו חזרות למופע המוזיקלי אותו הציגו בליווי דניאלה פוטרמן, מדריכת המוסיקה.

 

עם סיום ההכנות התכנסו שתי הקבוצות בחדר האוכל.

 

את הסדר הנחה אודי שטרנבך המתנדב במועדונית "תדהר" כל השנה, ודניאלה ליוותה באקורדיון. אחד הילדים ברך את הברכה על היין (שהיה מיץ ענבים כמובן…) הילדים שרו, ניגנו, וטעמו ממגוון הפירות היבשים כנהוג .

 

כמסורת החג שתלו ילדי צהרון אק"ים שתילים שנתרמו ע"י משתלת הגן הבוטני ירושלים.

 

רכזת צהרון אקי"ם כתבה לאחר האירוע לצוות המועדוניות:

 

" תודה ענקית לחן, בשמת ולכל הצוות. היה ממש ט"ו בשבט שמח בזכותכם: גם התחנות וגם הסדר המושקע הערוך יפה,  המוזיקה, בטוב טעם ממש.  המון תודה על המחשבה וההשקעה  תמיד ואתמול במיוחד :)