מרכז צמיחה להתפתחות הילד

היחידה ההתפתחותית במרכז צמיחה, מטפלת בעשרות ילדים עם קשיים מורכבים, בדגש ספציפי על תחום התקשורת והמיומנויות החברתיות (ASD, הפרעה על הרצף, האוטיסטי). 

הטיפול מתחיל בגיל צעיר ככל האפשר ונעשה באמצעות צוות רב תחומי תוך התייחסות למעגלי השייכות השונים של הילד: משפחה, מסגרת חינוכית, וקשרים בין אישיים.

גישת הטיפול המובילה ביחידה היא ה-  DIR Developmental Individual Relationship. המטפלים במרכז זוכים להכשרה מתמשכת, על מנת שירחיבו את היצע הטיפולים הקיים ויאפשרו ליותר משפחות, כולל משפחות ממעמד סוציו אקונומי נמוך, להגיע לאבחון וטיפול בשלבים מאד מוקדמים.

אוכלוסיית היעד:

1. ילדים בגילאי שנה וחצי עד תשע הסובלים מהפרעות תקשורת, קשיים חברתיים וקשיי ויסות.

2. קבוצות חברתיות – ילדים בגילאי שבע עד שתים עשרה הזקוקים לשיפור מיומנויות חברתיות ותקשורתיות..

היחידה פועלת בשיתוף עם כל קופות החולים: לאומית, כללית, מאוחדת ומכבי.

צוות היחידה כולל: רופא, פסיכולוגיות התפתחותיות, עובדות סוציאליות, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק ופיזיותרפיסטית.

טליה גולן
רכזת היחידה ההתפתחותית לטיפול באוטיזם
02-5391968
var18@variety.org.il

נוי כהן טולדנו
מזכירת היחידה ההתפתחותית לטיפול באוטיזם
02-5391968
tzmicha@tzmicha.co.il

תוכניות טיפוליות המוצעות ביחידה ההתפתחותית

מרכז טיפולי

מרכז טיפולי:המרכז הטיפולי שלנו מציע טיפולים הממוקדים בתחום התקשורתי ומאפשרים לילד ולהוריו להגיע למרכז בין פעם לפעמיים בשבוע, בהתאם לתכנית הנבנית לו וכוללת 2-4 טיפולים. הטיפולים הניתנים הם: ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, הדרכת הורים וטיפול רגשי והם מיועדים לחיזוק...

קראו עוד

תכנית התקשורת

תכנית טיפולית רב-מקצועית לילדים עם בעיות תקשורת (ASD / בספקטרום האוטיסטי). התכנית הטיפולית נבנתה ע"י צוות רב-מקצועי במכון להתפתחות הילד של משרד הבריאות ויושמה בו במהלך שנות עבודה רבות. בתכנית מטופלים ילדים עם קשיים בקשר ותקשורת עם משפחותיהם. במהלך השנים, התכנית התרחבה...

קראו עוד