משחקיה טכנולוגית

ממל"ה (משחקית "מילבת" לילדים המיוחדים) הינה חדר משחקים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, שתוכנן ופותח בשיתוף עם עמותת "מילבת"

המשחקיה נועדה לאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים לשחק באופן עצמאי ומהנה, לפתח סקרנות ולחוות הצלחה.

ממל"ה פועלת בחלל נעים, צבעוני ובטוח הכולל מגוון רחב של מתקני משחק טכנולוגיים. המתקנים מתאימים לשימושם של ילדים עם ליקויים התפתחותיים, מוטוריים וקוגניטיביים שונים, מגיל שלוש ומעלה, במגוון רמות תפקוד, ומתאימים גם לילדי החינוך הרגיל.

בין המשחקים ניתן למצוא: משחקי מציאות מדומה כגון x-box, wii ו-sony playstation, פינת תחושה בסגנון סנוזלן, משחקים מוזיקליים מותאמים, שולחן הוקי אויר ועוד שלל משחקים הניתנים להתאמה אישית לפי יכולותיו והעדפותיו של כל ילד.

המשחקים מעודדים את הילדים לפתח את יכולותיהם, מעודדים תקשורת, משפרים את תפיסת המרחב ותורמים לתחושת ההנאה, ההצלחה והעצמאות. בנוסף, במשחקיה נחשפים הילדים, ההורים ואנשי המקצוע לאפשרויות הטכנולוגיות הקיימות לצורך שיפור והעשרת איכות חייהם של ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים.

את המשחקייה מפעילות בנות שירות לאומי.

בשעות הבוקר והצהרים הפעילות במשחקייה מיועדת למסגרות טיפוליות וחינוכיות לילדים עם צרכים מיוחדים. בשעות אחר הצהרים המשחקייה פותחת את שעריה גם למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, המוזמנות להגיע בהרכב מלא לבילוי משפחתי.

הפעילות במשחקיה אינה כרוכה בתשלום, יש צורך לתאם מראש טלפונית.

דליה שלונסקי

מנהלת פרויקטים

02-5391904

var14@variety.org.il