מועדוניות העשרה

חיוך של ילד

מערכת ההעשרה והחוגים הקיימת בעיר ירושלים אינה ערוכה לתת מענה לילדים עם צרכים מיוחדים, ולפיכך נמנעת מהילדים האפשרות להשתלב במסגרות פנאי והעשרה והם נותרים ללא תעסוקה הולמת בשעות אחר הצהריים.

המועדונית של מרכז וראייטי ירושלים היא מסגרת ייחודית בירושלים. המועדונית מקיימת שלל פעילויות מהנות וחווייתיות,  המאפשרות לילדים עם צרכים מיוחדים ליצור, ללמוד ולהרחיב את אופקיהם.

רגעים קטנים של אושר – פעילויות

המועדונית פועלת בשעות אחר הצהריים והערב ומיועדת לילדים, מגילאי גן ועד חטיבת הביניים, המגיעים למרכז וראייטי ירושלים בקבוצות אורגאניות ממגוון מסגרות חינוכיות: בתי ספר לחינוך מיוחד, מקלט לנשים מוכות ומשפחות אומנה.

הילדים מגיעים למרכז יום או יותר בשבוע, בהסעה מאורגנת ובלוויית איש צוות מהמסגרת היומית. במהלך הפעילות הם מקבלים ארוחה חמה ונהנים ממגוון רחב של חוגים:

משחק ותיאטרון, תנועה ויוגה, אמנות, מוזיקה, גינון, קרמיקה, אקרובטיקה, קרקס, נגרות, בישול וזהירות בדרכים.

חוגי ההעשרה של המועדונית, מונחים ע"י צוות מדריכים מקצועי ואיכותי, ופועלים בקבוצות המונות עד 7 ילדים. מתכונת פעילות זו נועדה לאפשר גמישות בתכני הפעילות והתאמה מרבית שלה לצרכיהם הייחודיים של ילדי הקבוצה.

מיכל כהן דובינסקי

02-5391928

mo.var04@gmail.com

צוות המדריכים

לתת מכל הלב – צוות המדריכים

צוות המדריכים של המועדונית נבחר בקפידה. אנו שמים דגש על מקצועיות וניסיון ההדרכה של הצוות, אולם אנו מייחסים מידה זהה של חשיבות לכך שאנשי הצוות שלנו יהיו בעלי לב רחב ומחויבות אישית גדולה לטובתם של הילדים.

צוות ההדרכה פועל בליווי צמוד של מומחים מקצועיים מטעם מרכז וראייטי ירושלים ומטעם המסגרת היומית אליה משתייכים הילדים.

עבודתנו מושתתת על האמונה שכל ילד הוא בעל צרכים, יכולות והעדפות ייחודיות, ולפיכך אנו מפתחים עבור כל ילד תכנית אישית המותאמת לצרכיו ולנטיות ליבו.

בפעילות המגוונת של המועדונית משתתפים מדי שבוע מאות ילדים: עיוורים וכבדי ראייה, לקויי למידה, בעלי פיגור קל ובינוני, ילדים עם קשיי תקשורת, בעיות רגשיות, בעיות התנהגות, ילדים בסיכון ואוטיסטים.