ההצגה "נסיך אדום ונסיכה כחולה", מתנדבי האגודה למען החייל, השב"ס, בנק הפועלים ומאות ילדי וראייטי בגני הילדים ובמועדוניות ההעשרה יחד עם הגננות והמדריכים, הפכו את שבוע הפורים במרכז וראייטי ירושלים לפסטיבל חגיגות מגוון ושמח.

 

 

פורים 2015 -אההצגה "נסיך אדום ונסיכה כחולה", המבוססת על סיפור אגדה לילדים, שימשה בסיס לאירועי פורים של ילדי מועדוניות ההעשרה וילדי הגנים של וראייטי. ההצגה מספרת על יחסי שתי ממלכות יריבות, "האדומה" ו"הכחולה", ועל הצלחת הנסיך האדום והנסיכה הכחולה, שנפגשו בדרך מקרה, להשכין שלום ואחווה בין השליטים היריבים.

 

 

הילדים ומדריכי המועדוניות בניצוחה של בשמת קהא, מדריכת האמנות, היו שותפים מלאים בהכנות להצגה. בכל הקבוצות השונות הכינו הילדים את התלבושות הצבעוניות והנוצצות, לתושבי הממלכה הכחולה ולתושבי הממלכה האדומה. לאחר מכן, הילדים עלו לבמה והצטרפו לנסיכים במשחק, בשירה ובמאמץ להשכין שלום בין המלכים היריבים.  מדריכי המועדוניות העלו את ההצגה מספר פעמים ביום בפני קבוצות של ילדי המועדוניות יחד עם ילדי הגנים, בהתאם לגילאים השונים.       במסדרונות וראייטי ירושלים התהלכו בשבוע הפורים, תושבים נסיכות אדומות ונסיכים כחולים  בתלבושות צבעוניות, פרפרי שלום סגולים, ועוד ועוד. התלהבות הילדים הייתה רבה. לא רק תחפושות מקוריות אלא גם שותפות בעלילה.

 

 

 

  • בתוך כך בלטה קבוצת תלמידות מהכיתות המקדמות (כיתות ה'-ו') של בית הספר "אוולינה דה רוטשילד", שהשתתפו בתחרות כישרונות צעירים בסגנון תכנית הטלוויזיה דה-ווייס. התלמידות הכינו תלבושות מיוחדות להופעת שירה והופיעו בפני מדריכי המועדוניות, המתנדבים וקבוצת ילדי בי"ס "תדהר", ששימשו כשופטים בתחרות. כל זאת בשילוב של שירים וריקודים.

 

 

  • פורים בגני הילדים 2015 -2ילדי כיתות תקשורת (כיתות ז,י) של בית ספר "קשת", המשתתפים במועדוניות, העלו את ההצגה בעצמם, כולל התפקידים הראשיים, והופיעו בפני ילדי גן נרקיס שהוא גן טרום חובה במרכז.

 

 

 

 

  • לחוויה מיוחדת זכו ילדי המסגרות ממזרח ירושלים, גם הם השתתפו בהכנות וביום ההצגה. מדריכי המועדוניות הופיעו בפניהם בעברית והמורים, המלווים את הילדים, תרגמו לערבית.

 

 

לא שכחנו את המתנות ומשלוחי המנות המיוחדים שקיבלנו מקבוצות המתנדבים השונות.  נציגי בנק הפועלים הגיעו ועמם חבילות שי מפנקות לכל ילד, נציגי השב"ס הלהיבו את הילדים במשחקים משותפים ובהכנת משלוחי מנות ונציגי אגף הגבייה והשומה מעיריית ירושלים הפתיעו בחלוקת משלוחים ושירים עם הילדים.גם ילדי וראייטי השתתפו  בנתינה ויחד עם הוריהם הכינו ברכות ומשלוחי מנות נדיבים לחיילים, אותם אספו  נציגי האגודה למען החייל.

 

 

אנו מודים לכל המתנדבים והאורחים על המתנות ומשלוחי המנות ובמיוחד על השמחה וההתלהבות שהעניקו לכל הילדים בגני הילדים ובמועדוניות.

 

 

 

פורים 2015 בוראייטי הצגה -2פורים 2015 בוראייטי הצגה -1פורים במועדונית 2015

מתוך ההצגה "נסיך אדום ונסיכה כחולה"